Návrat k řemeslu na ZŠ

Češi byli vždy ve světě známí jako šikovní a ti se „zlatými ručičkami“, v poslední době se ale bohužel toto rčení vytrácelo. Chceme ale navázat na tuto tradici a úctu k rukodělné šikovnosti našich řemeslníků. Spolupracujeme s několika základními školami a rozvíjíme technickou zdatnost jejich žáků, zájem o technické studijní obory a práci se dřevem. Opracovávání dřeva je velmi precizní a je nutné také jeho přesné zpracování, žáci se tak musí soustředit a posilují tím svou pozornost a koncentraci, která se může projevit i v jiných oblastech.

Spoluprací se ZŠ se snažíme o navrácení prestiže truhlářskému řemeslu, jeho oživení a návrat ke kořenům tradice.

Kroužek dílen na ZŠ Nezvěstice

Vedeme zde velmi žádaný zájmový truhlářský kroužek, který zajišťujeme materiálně i naším odborným dozorem. Žáci se zde naučí základní technické znalosti a dovednosti se dřevem, které jim pomohou v budoucím životě a také v rozhodování pro další studium a povolání.
Zobrazit více

 

Kroužek dílen na ZŠ Spálené Poříčí

ZŠ ve Spáleném Poříčí navázala na tradici výuky pracovních činností a v nově vybavené školní dílně se scházejí zruční žáci 6. – 8. ročníku v rámci nově zavedeného kroužku. Kroužek vede pan učitel každý pátek odpoledne a žáci zde vyrábějí různé dřevěné hračky, poličky, stoličky a podobné výrobky. Mnozí z nich si tak rozšíří dovednosti získané při pracovních činnostech a v budoucnu si možná vyberou práci s dřevem jako své povolání.
Zobrazit více